ZAKOŃCZENIE SEZONU !
Drodzy Kibice oraz Sympatycy klubu !
Wczorajszym meczem rezerw pomiędzy LKS Iskra Księginice II - Orzeł Mikołajowice wygranym 4:2 po bramkach Karol Grolewski x2 oraz Patryk Sacha x2 zakończamy sezon piłkarski 2021/2022.
  • IV LIGA Koleje Dolnośląskie S.A. :
Pierwszą i najważniejszą informacją po zakończeniu tych rozgrywek jest to, iż trener Jarosław Rutkowski ze względów zdrowotnych nie będzie prowadził drużyny w następnym sezonie. Cały Klub LKS Iskra Księginice dziękuję trenerowi za te 10 lat obecności, które pokazały że jesteś jednym z filarów w historii tego klubu. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia oraz nie żegnamy się, lecz mówimy do zobaczenia. Drodzy Kibice oraz Sympatycy, podziękujcie trenerowi za ten trud włożony w prowadzenie naszego zespołu.
Ogłoszenie nowego Trenera na sezon 2022/2023 zostanie podane w następnym poście.
Rozgrywki IV ligi pokazały, że poziom piłkarski jest na większym szczeblu niż ligę niżej. Każdy z zawodników pokazał charakter na boisku, oddał całe serce aby wywalczyć utrzymanie w tej lidze i starał się ile mógł. Spadek ten nie spowodował w naszym klubie załamania, lecz motywację do tego, aby powalczyć i zrobić to jeszcze raz. Każdy z zawodników poprzez rozgrywki w tej lidze rozwinął się piłkarsko i to przełoży na boisko w przyszłym sezonie.
Rozgrywki w IV lidze również dały Nam możliwość rozwoju oraz rozbudowy klubu, dzięki Gmina Lubin nasz obiekt wygląda świetnie, pojawiły się trybuny, nowe ogrodzenie, nowy sprzęt oraz w planach jest budowa boiska treningowego i nowego zaplecza sportowego. Ogromne podziękowania również dla "starego" jak i "nowego" zarządu który od lutego działa w nowym składzie. Gołym okiem widać nowości w funkcjonowania klubu na piłkarskiej mapie, takie jak #WSPIERAMYISKRĘ która będzie kontynuowana w przyszłym sezonie oraz pozyskiwanie nowych Partnerów, którym bardzo dziękujemy za współpracę, brawa dla: Gmina Lubin, Ekopartner Recykling Sp. z oo, JMSolar instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła, maty grzewcze, Spaghetteria Pizzeria "Siesta", Segmar oraz Opanowicz developer.
  • Statystyki rozgrywek IV Ligi:
Awans: Chrobry Głogów II
Spadek: Leśnik Osiecznica, Klub Sportowy "Stal" Chocianów, KS Pogoń Świerzawa, Kaczawa Bieniowice, LKS Iskra Księginice.
Najlepszy Strzelec: Maciej Srebniak oraz Kacper Hilla (8 strzelonych bramek)
Najwięcej rozegranych minut: Maciej Srebniak (około 2402 minuty)
Zdobyte punkty: 17
Strzelone bramki: 50
Stracone bramki: 92
  • Rezerwy LKS Iskra Księginice II
Drużyna rezerw wczorajszym meczem zakończyła również swoje rozgrywki, plasując się na 9 lokacie w ligowej tabeli z dorobkiem 31 punktów oraz bilansem bramkowym 71 strzelonych, 86 straconych.
Najważniejszym faktem, którym trzeba stwierdzić to że w wczorajszym meczu Karol Grolewski, Prezes klubu, strzelając w 63 minucie meczu swoją bramkę wpisał się na listę zawodników, którzy strzelili dla ISKRY łącznie 100 goli ! Ogromne brawa dla Karola za ten wyczyn
W terminie 25.06 zostanie jeszcze rozegrany nasz coroczny turniej im. Mieczysława Lodzińskiego na który serdecznie zapraszamy.
Drodzy Kibice oraz Sympatycy, nasz sezon piłkarski dobiega końca, zawodnicy udadzą się na zasłużony odpoczynek oraz regenerację, aby w przyszłym sezonie powalczyć o jak najwyższe miejsce oraz o awans do IV ligi. Dziękujemy Wam, każdemu z osobna że byliście z Nami w tych gorszych jak i lepszych chwilach, nie przeszkadzał Wam deszcz, brzydka pogoda czy też niekorzystne wyniki naszego zespołu, cały czas byliście z Nami i wprowadzaliście świetną atmosferę ! Bardzo Wam za to dziękujemy i zapraszamy już od nowego Sezonu
No i najważniejsze - nie zapominajcie -
,,Jeden za wszystkich - Wszyscy za jednego”